środa, 20 stycznia 2016

Napisane dla Allegro - Tory na kuleczki i kulodromy

Tory na kuleczki i kulodromy – zabawki dobre w każdym wieku

Zabawki często wspierają rozwój dziecka i pomagają mu poznać świat oraz wykształcić podstawowe umiejętności przydatne w dalszym życiu. Nie można jednak zapomnieć o drugiej stronie medalu – zabawki dają też radość i odprężają. Tylko tak łączy się przyjemne z pożytecznym.
Wśród wielu typów zabawek warto poświęcić nieco uwagi tym konstrukcyjnym. Rozwijają one pomysłowość, zdolności manualne, spostrzegawczość i koncentrację. Mają również tę zaletę, że pozwalają dzieciom na sporą swobodę w tworzeniu, samodzielność i kreatywność. Jedną z takich zabawek jest tor dla kuleczek, który potrafi wciągnąć do zabawy nie tylko małych, ale i dużych.

Tory kuleczkowe dla najmłodszych

Wrzucanie piłeczki i obserwowanie jak się stacza, spada i dolatuje do mety to kolejne odkrywcze doznanie maluszka i dużo radości. Proste konstrukcje nie powinny przysporzyć wielu problemów, chociaż wiadomo, że pierwszy labirynt dla kulek zbuduje rodzic, a dziecko zdecydowanie bardziej będzie cieszyć się z możliwości puszczenia kulki w ruch i obserwowania jej trasy. Najprostszy drewniany kulodrom, który można kupić maluchowi już około drugiego roku życia, pozwala śledzić trasę kuleczki, ale nie daje możliwości zmiany jej drogi. Dopiero małe, podstawowe zestawy konstrukcyjne torów kuleczkowych, składające się z około 30 elementów, to zapowiedź większej przygody.

Więcej na Allegro...

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz